Яскравий успіх Роменщини на конкурсі “Мій рідний край”
31 травня 2024 року підбито підсумки Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді “Мій рідний край” імені Ростислави Федак. Конкурсна комісія розглянула 84 наукових, дослідницьких, пошукових та творчих робіт з 11 областей України, серед яких особливо відзначилися представники Сумської області.
Роботи надійшли з різних куточків країни, але саме вихованці Роменської міської Малої академії наук учнівської молоді (МАНУМ) продемонстрували високий рівень досліджень та отримали визнання у кількох номінаціях.
Слухачі наукової секції “Історичне краєзнавство” Роменської МАНУМ показали глибокі знання історії рідного краю та його визначних постатей:
Поліна ШТИРБУ здобула ІІ місце в номінації “Україна на новому шляху” з роботою про благодійницьку діяльність Роменської жіночої гімназії в роки Першої світової війни та грамоту учасниці у номінації “Етнографічне дослідження”.
Анна ШИШКІНА отримала ІІ місце в номінації “Літературознавство, мовознавство та фольклор” за дослідження про Відлуння пісенної творчості українських січових стрільців в умовах російсько-української війни.
Ольга ІВАНОВА посіла ІІІ місце в номінації “Україна на новому шляху”, дослідивши волонтерську діяльність Роменської міської організації товариства Червоного хреста України в умовах російсько-української війни.
Любов СВЯТИШЕНКО отримала І місце в номінації “Екологія та здоров’я нації” за дослідження розвитку тютюнової промисловості на території Роменщини XVII-XX століття та І місце в номінації “За оригінальність” за дослідження Іллінського ярмарку в системі традиційної культурної спадщини України кінця ХVII – середини ХІХ століття.
Анастасія ДІБРОВА здобула ІІІ місце в номінації “Етнографічне дослідження” з роботою про розвиток сучасного українського ілюстративного мистецтва в умовах російсько-української війни та грамоту учасниці в номінації “Видатні жінки України”.
Євгеній САВЧЕНКО отримав ІІІ місце в номінації “Криниця духовності” за дослідження взаємодії митрополита Андрея Шептицького та Адольфа Гітлера в контексті церковних та політичних відносин та грамоту учасника в номінації “Видатні постаті – гордість України”.
Ірина БОЖКО здобула ІІІ місце в номінації “Криниця духовності” з роботою “Батюшка Дмитро” та грамоту учасниці в номінації “Україна на новому шляху”.
Окремо варто відзначити успіх вихованок наукової секції “Англійська мова” Роменської МАНУМ:
Ангеліна КОЗІЙ посіла третє місце в номінації “Літературознавство, мовознавство та фольклор” з дослідженням вербальних засобів вираження національного характеру українського народу на матеріалі промов Бориса Джонсона та Ріші Сунака про російсько-українську війну.
Кароліна ОВСІЄНКО отримала грамоту учасниці в тій самій номінації за дослідження про засоби формування дискурсу комунікативної підтримки України у російсько-українській війні на матеріалі промов Джозефа Байдена.
Конкурсна комісія відзначила високий рівень робіт та їх значущість у вихованні національно-свідомої молоді. Дослідження юних науковців з Ромен охоплюють широкий спектр тем – від історичних розвідок до аналізу сучасних подій, демонструючи глибоке розуміння культурної спадщини та актуальних проблем України.
Конкурс “Мій рідний край” імені Ростислави Федак не лише виявляє талановиту молодь, але й сприяє поглибленню знань про історію та культуру України, формує почуття патріотизму та національної гідності. Він демонструє, що молоде покоління активно цікавиться своїм корінням та готове докладати зусиль для збереження і примноження культурної спадщини нашого народу.
Останні коментарі